17/07
1-8-11-21-24-45
14/07
1-5-7-16-29+11
15/07
1-2-14-18-36-38

28 Mart 2011, Pazartesi
Mhp Sakarya Milletvekili Aday Adayı Oya Arapoğlu'ndan Gövde Gösterisi

Mhp Sakarya Milletvekili Aday Adayı Oya Arapoğlu'ndan Gövde Gösterisi

Güncelleme: 28 Mart 2011, Pazartesi

MHP Sakarya Milletvekili aday adayı Oya Arapoğlu adeta gövde gösterisi yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) aday adayı açıklamaları sürüyor. Bugün de MHP’nin tek kadın aday adayı Oya Arapoğlu il binasında açıklama yaptı. Oya Arapoğlu’nun açıklaması adeta gövde gösterisine döndü. Kadınların büyük destek verdiği ve yaklaşık 500 kişinin katıldığı açıklamada Oya Arapoğlu vatandaşlara kalp dağıttı ve adeta kalpleri fethetti. Arapoğlu şunları kaydetti,

“Milliyetçi hareketin değerli yöneticileri, İl başkanım, ilçe başkanlarım, belediye başkanlarım, belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi arkadaşlarım, vefakar bozkurtlarım üç hilalin altında toplanan milletvekili aday adayı yol arkadaşlarım, sesimizi Sakarya’ya ve dünyaya  duyuracak olan basınımızın değerli mensupları, değerli hanımefendiler, beyefendiler , sevgili Sakaryalı hemşerilerim  çıkmış olduğum  bu kutsal yolculukta beni yalnız bırakmayıp inaçla, gururla, yüreğinizi koyup buraya  geldiniz hepinizi en içten duygularımla sevgilerimle saygılarımla selamlıyorum.

Taraklıdan Osmanlının , Çamlıca’dan keremalinin, Hendek’ten salman dedenin, Kaynarcadan şeyh  muslihiddin  selamını getirdiniz, hoş geldiniz Ferizliden, Söğütlüden çiftçinin feryadını, Geyveden Pamukovadan bağcının isyanını, Karasudan, Kocaalinden fındıkçının çığlığını  getirdiniz hoş geldiniz Serdivandan öğrencinin çoşkusunu, Erenlerden sanayicinin sorunlarını, Adapazarından esnafın çığlığını  getirdiniz hoş geldiniz
Alifuatpaşa’dan milli mücadele kurtuluş  destanını, Sapanca’dan yeşille mavinin kucaklaşmasını  getirdiniz , hoş geldiniz Akyazıdan  Mudurnunun kuzuluğun şifasını getirdiniz, hoşgeldiniz Yuvalıdereden , Kurudereden, Dokurcundan, Karasudan  üç hilalin zaferini getirdiniz hoş geldiniz şeref verdiniz…

İşte Sakarya burada, bütün güzellikler burada, tek nefes, tek ses, bugün geleni de 1000 yıl önce gelenide hepsi bir, hepimiz biriz , hepimiz kardeşiz, hepimiz Sakaryalıyız…
Bugün buradan yükselecek olan  SES   Sakarya’nın kurtuluş destanı olacaktır.

-Sakarya milliyetçi hareketin sesini bekliyor,
-Sabahın köründen gece yarısına kadar siftah  edemeyen esnaf  bir ses bekliyor,
-Yasin  okuyan analar, aş pişiren hanımlar, beşik sallayan gelinler bir ses bekliyor
-Her gün bir cinayete kurban giden, şiddet gören kadınlarımız  bir ses bekliyor
-Okul harcını ödeyemeyen, mezun olunca iş bulamayan genç kardeşim bir ses bekliyor,
-Dükkanda  müşteri, tezgahında iş, sofrasında aş arayanlar bir ses bekliyor
-Atanamayan , ay sonunu getiremeyen, baskı altında olan memurum bir ses bekliyor
-Ektiği ürünü elinde kalan, tarlası boş kalan çiftçim bir ses bekliyor
-Fabrikası kapanan, yabancılara satılan işçim bir ses bekliyor
-Vaad edilen  maaş farkını bile alamayan, maaşını aldığı gün elinde biten  emeklim bir ses bekliyor,
-Başına çuval geçirilen askerimiz, tokat yiyen polisimiz bir ses bekliyor
- Güzel şeyler olacak söylemleriyle habur sınırında da teröristlerin ayağına götürülen adalet bir ses bekliyor
-Sözde ileri demokrasi yalanlarıyla milletimizi 36 etnik parçaya ayrıştırılmak isteyenlere karşı milletimiz tek bayrak, tek devlet, tek dil, tek millet sesini bekliyor
- Sakaryalı elinden tutup kaldıracak kuvveti bekliyor, hasreti bekliyor, müjdeyi bekliyor, 

Asrın felaketini asrın mucizesine dönüştüren milliyetçi hareketin kadrolarını bekliyor…
Dün tam 42 yıl önce Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in  çıktığı hak yolunda, hakikat yolunda ve Allah yolunda , başarıyla milletimizin sevgisini kazanan Milliyetçi Hareket Partisi bugün Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçelinin  ‘Tam yol ileri parolasıyla’  süratli, kararlı ve istikrarlı bir şekilde,  birbirinden değerli, samimi, inançlı, cesaretli  kadrolarıyla  her  zamankinden daha fazla  ‘Tek Başına İktidar’ olacağı günü bekliyor.

Partimiz  tek başına iktidar hedefi doğrultusunda, milletimizden yetki ve sorumluluk aldığı takdirde; yapacağı hizmetlerin , hayata geçireceği icraatların nelerden ibaret olduğunu  misakı millinin kabul edildiği gün olan 28 ocak da açıkladığı  “2023’e Doğru Yükselen Ülke Türkiye Sözleşmesi”  Sakaryalıların, Türk milletininin  feryatlarına, isyanlarına, çığlıklarına ses verecektir.

Misaki  milli İşgalin en karanlık günlerinde , hala varım, ayaktayım, sönmedim , yenilmedim, vazgeçmedim diyen Türk milletinin dillere destan direnişidir, mücadelesidir ve alçaklara karşı dikilişi, şartlar ne olursa olsun işgal ve esaret karşısında geri adım atmayacağının beyanıdır.

Bugün geldiğimiz  noktada  ilimizde, ülkemizde ve dünyada olanlara milli hassasiyetlerimizle baktığımızda görüyoruz ki gün milli iradenin Mustafa Kemalin milli mücadele yıllarında gösterdiği kararlı ve mağrur duruşuna ihtiyaç duyulduğu gündür.

Bizler milli hassasiyetle yetişmiş Türk kadınları olarak, Orta asya da kadınların karar alıcı meclislerde, söz sahibi olduğu, baş tacı edildiği bir gelenekten gelmekteyiz..
Büyük annemizin zekası, nene hatunların cesareti, Ayşe onbaşıların kararlılığı, Halide Ediplerin bilgeliği bizim genlerimize kodlanmışken Türk kadınlarının soylu geçmişlerinde olduğu gibi bugünde ülkemizin kalkınmasında hem üretim aşamasında hem de karar alma sürecinde söz sahibi olmalıdırlar.

Atalarımız her işini imece usulüyle yapmış, iyi günü de kötü günü de paylaşmış, köklü tarihimizi oluşturmuşlardır. Bizler de öyle yapacağız liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin ‘ Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü her noktada bir derinlik bulunmaktadır’  söylemiyle  kadınları  cesaretlendirmiş gelin yönetimde söz sahibi olun çağrısında bulunmuştur.

Bende kensinden aldığım cesaretle, mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden , Türkiye Büyük Millet Meclisinde  Sakaryanın  sesi olmak  hedefiyle Milletvekili Aday Adayı oldum.

Bu günden itibaren bütün aday adayı olan arkadaşlarımızla beraber tıpkı milli mücadele günlerinde olduğu gibi gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız, erkeklerimiz hep birlikte  bıkmadan, usanmadan, yılmadan gece gündüz milletimize  hedeflerimizi anlatacağız. “Sesime Kulak ver Sakarya”,”Ses ver Sakarya”  diyerek ilimizin her noktasına, en ücra köşesine, her ferdine, her aileye mesajımızı götüreceğiz.

Bütün Sakarya’ya sesimizi duyuracağız ve tarihimizde olduğu gibi Sakarya, milliyetçi ülkücü kadınların, Asenaların başarı öyküsüne tanık olacak.
İlk öyküleri de  içlerinden bir kızlarını Milletvekili seçtirerek Türkiye Büyük Millet Meclisine göndermeleri olacak.

Özellikle mesleğimin sağladığı bilgi ayrıcalığı, sadece yerelde değil bölgesel, ülke ve dünya çapında icraatları akıl süzgecinden geçirmek konusunda destekleyici unsur olmuştur.
Bu bakış açısıyla Ülke ekonomisinin oturtulduğu rant ekseninde, kentsel rantların yaratımı ve paylaşımı noktasında mesele ülke boyutunu aşarak uluslararası boyuta taşınmaktadır.
Yaratılan rantların kentlerimizin standardını, Türk milletinin yaşam kalitesini olumluya dönüştürme konusunda zaafa düşüldüğü kanaatindeyim.
Karşımıza çıkarılan tuzakları ve Türkiye üzerinde oynanan oyunları her yönüyle çok iyi anlamak ve değerlendirmek durumundayız.

2023 yılını hedefleyen uzun vadeli stratejimizin temel amacı;  ülkemizin Çağdaş dünyayı Türkçe algılama ve değerlendirme yeteneğine sahip,küresel düzeyde etkili ve ekonomide dünyanın ilk on ülkesinden birisi olan  ‘ Lider ülke’ konumuna yükseltmektir.
İçinde bulunduğumuz  yeniçağın dinamikleri üzerinde söz sahibi olmanın yolu güçlü milli kimliğe ve özgüvene sahip bir millet olmaktan geçmektedir.

“ 2023 e Doğru Yükselen Ülke Türkiye”  Sözleşmesinin bir bölümünü siz  Sakaryalı hemşerilerimle paylaşmak istiyorum. Sözlerimiz sisli ve fırtınalı yollarda pusula işlevi görecektir ve milletimize hak ettiği güzellik ve refahı  yaşatmak için şeref sözümüz olacaktır.
Sakaryalıların, Türk milletininin  feryatlarına, isyanlarına, çığlıklarına ses verecektir.

EN BÜYÜK MÜCADELEMİZ YOKSULLUK VE İŞSİZLİKLE OLACAKTIR  ;
-Muhtaç durumdaki vatandaşlara  320 TL  “aile sigortası yardımı “ yapılacak,
-Asgari ücret 825 TL olacak,
-İhtiyaçlı ailelere temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için “Hilal kart” verilecek
-Her  yoksul vatandaşın genel sağlık sigortasına ait primleri devletçe ödenecek
-65 yaşını doldurmuş muhtaç durumdaki kişilere ödenen aylık 105 liradan 250 liraya yükseltilecek

ÇALIŞAN KARDEŞİM İŞÇİM, MEMURUM, SÖZLEŞMELİM SİZLERDE SÖZÜMÜZ VAR;
-ülkenin büyüdüğünü söylerken sizlerin aldığı pay nedense küçüldü artık öyle olamayacak  maaş artışlarınız  ekonomik büyümeden pay alacaktır ,
-Asgari ücretliden vergi alınmayacak, bütün çalışanların gelirlerinin  asgari ücret kadar kısmı vergi dışı bırakılacak
-Sözleşmeli, taşeron elemanı, 4/b li , 4/C li , vekil elemanlar artık olamayacak herkes kadrolu olacak,
-öğretmen arkadaşlarım sizde bir müjdem var her ay 310 lira “araştırma geliştirme” tazminatı verilecektir.

EMEKLİ AMCALARIM TEYZELERİM SİZLERE DE SÖZÜMÜZ VAR MÜJDEM VAR
-Her eylül ayında 1 maaş kışa hazırlık ödemesi yapılacaktır
-Ekonomik büyümenin getirdiği refah artışı emekli aylıklarına yansıtılacaktır

EN BÜYÜK MÜJDEMİZ TARLASI BOŞ KALAN ÇİFTÇİ KARDEŞİMİZE  ;
-Tarımsal destek iki katına çıkarılacak,
-Besi hayvancılığı desteği %50 oranında arttırılacaktır
-Mazot , gübre, ilaç, tohum ve fide den kdv ve ötv kaldırılacak, ucuz elektrik kullanılması sağlanacak
-Şeker pancarı, mısır, fındık, üzüm, zeytin gibi ürünlere özel destek verielr fiyat garantisi sağlanacaktır.
-Et ve balık kurumu yeniden düzenlenecek, garanti fiyat uygulamasına geçilecektir.

ESNAF VE SANATKARLARA’ DA  SÖZÜM VAR
-Emekli esnaftan kesilen sosyal güvenlik destek primi tamamen kaldırılacaktır
-Şöför esnafı aracını yenilerken kdv ve ötv alınmayacaktır.
-Bakal amcayı, küçük esnafı  yok eden avm ler  şehir merkezine yakın yapılamayacak,
-Birer birer kapanan  bitirilen kobiler  sizleri ayağa kaldırmak için her türlü destek verilecektir.

ENGELLİ KARDEŞİM ARTIK EVİNE MAHKUM EDİLMEYECEK
-Engelli kardeşim iş yerleştirilecek,
-Engelli aylığı 315 lidan 450 liraya çıkacak
-engelli aylığı bağlanırken aranan  aile içi kişi başı gelir net asgari ücretin 2/3’ünde az olma şartı brüt asgari ücrete çıkarılacaktır.

VEFAKAR , CEFAKAR, ANALARIMIZ  KADINLARIMIZ SİZLERE DE SÖZÜMÜZ VAR
-Muhtaç ailelere ilkokul ve ortaokula giden çocukları için “eğitime destek ödeneği”  en düşük 50 lira olacak şekilde arttırılacaktır.
-Her ailenin sürekli bir gelire sahip olması sağlanacak,
-Asgari hayat standardının altında gelir elde eden aileler, muhtaçlık düzeyi esas alınarak düzenli bir şekilde sosyal destek sağlanacak
-Becerikli , girişimci kadınlarımıza finansman desteği sağlanacaktır
-Kaç yaşında olursa olsun evli olmayan kızlarımız anne ve babalarının  sağlık yardımlarından  faydalanacaktır.

 ÖĞRENCİ KARDEŞİM, GENÇ GİRİŞİMCİM SİZLERE DE SÖZÜM VAR
-Minik kardeşlerimiz eğitimleri süresince beslenme desteği verilecektir
-Üniversiteli kardeşime burs ve kredi imkanları geliştirilecek, kredinin geri ödemesi iş bulana kadar ertelenecektir
- Hiçbir öğrenci açıkta bırakılmayacak yurda yerleşemeyenlere 100 lira barınma kredisi verilecektir.
-Kendi işini kurmak isteyen meslek eğitim ve üniversite mezunu genç girişimciler desteklenecektir.

GÜVENLİK VE EMNİYET GÜÇLERİ
-Bütün güvenlik mensuplarına 310 lira “güvenlik tazminatı” verilecektir.
-Emekli güvenlik mensuplarının aylıklarına 100 lira artış yapılacaktır.
-Şehit ve gazilerin sosyal tazmin ödenekleri arttırılacak, sosyal konutlardan bedelsiz olarak yararlanmaları sağlanacaktır.
-Şehir ve gazi çocuklarının eğitim harcamaları devlet tarafından karşılanacak

MUHTARLARIMIZDA MÜJDEM VAR;
-En küçük yerleşmenin muhtarının aylığı asgari ücret tutarına göre yükseltilecektir.
-İhtiyar heyetine de  150 lira huzur hakkı ödenecektir.

SAĞLIK HİZMETLERİ
-Bütün vatandaşlarımız sağlık sigortası kapsamına  alınacaktır.
-Yoksul vatandaşlarımızın primleri devletçe ödenecektir.
-Muayne ve yatarak tedavilerde katılım payı uygulamasına son verilecektir.

İŞ DÜNYASI
-Türk sanayicisinin uluslar arası rekabet gücünü zayıflatan her türlü maliyet düşürülecektir. Yerli yatırımcı teşvik edilecektir.
Milliyetçi hareketin Yükselen Ülke Türkiyeyi bölgesel ve küresel güç haline getirme vizyonunun esasları,
bu ideale ulaşmak için ortaya koyduğu hedefleri ve
bu süreçte büyük Türk milletine vaadleri bunlardır.
 Sakarya ve Sakaryalımız milliyetçi hareketin inançlı ve kararlı kadrolarıyla Cenabı Allahın yardımıyla bu hedeflere mutlaka ulaşacaktır.
Sakaryalı hiç şüphem yokki bu sese kulak vercektir. “ Sesime ses ver Sakarya” sözleriyle ilimizin her yöresine sesimizi duyuracağız.
Gayret ve çalışma bizden, yardım ve himaye Cenabı Allahtan, takdir ve destek siz değerli Sakarya halkındandır. Yüce Allah bizleri mahçup etmesin emeklerimizi karşılıksız bırakmasın yar ve yardımcımız olsun
Bu tatil gününde buraya kadar geldiniz, beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

OYA ARAPOĞLU KİMDİR?

OYA ARAPOĞLU
ŞEHİR PLANCISI(İTÜ)

KİŞİSEL BİLGİLER:
5.5.1970 tarihinde  İsmail-Semahat Arapoğlu’nun beş kız çocuğunun en küçüğü olarak Sapanca’da doğdu.

EĞİTİM:
Sapanca Alaçam İlkokulu’nda başladığı  eğitimini  Sapanca Ortaokulu ve Sapanca  Lisesi’nin ardından,
1987 yılında kazandığı İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde  sürdürdü.1992 yılında bu bölümden Şehir Plancısı ünvanı ile mezun oldu.

ÇALIŞMA YAŞAMI:
Üniversite eğitimi sırasında İstanbul SEYAŞ Mimarlık ve Şehircilik Şirketi’nde iş hayatına adım attı.
20 yaşında  üniversite öğrencisi olarak başladığı çalışma yaşamına mezuniyet sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde devam etti. BELBİM (Bilgi İşlem A.Ş.)’de Şehir Plancısı olarak görev aldı.
Kendi İşyerini kurmak ve Serbest Şehir Plancısı olarak çalışmak üzere 1994 yılında  buradan ayrılarak Sakarya’da ’ OYA Şehir Planlama ‘ adlı işyerini açtı.
Bu tarihten itibaren birçok belediye ve özel kuruluşa teknik danışmanlık hizmeti verdi.
1994-1998 tarihinde Adapazarı Belediyesi’nde teknik danışman olarak görev  aldı.
1999 depremi sonrasında büyük ölçüde tahrip olan Sakarya’nın yeniden kurulması çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Sakarya Valiliği’nce sürdürülen faaliyetlere katıldı.
1999-2000 yıllarında oluşturulan Bilim Kurulu’nda Şehir Plancısı olarak yer aldı.
Yine aynı yıllarda Sakarya Valiliği’nce sürdürülen bir başka çalışma olan Deprem Konseyi’nde görevlendirildi.
2000 yılında Şehir Plancıları Odası Sakarya İl Temsilcisi seçildi. Bu görevini 2006 yılına kadar devam ettirdi.
Bilgi ve deneyimlerini genç öğrencilere aktarmak amacıyla Sakarya Üniversitesi’nde akademik görev aldı. ‘Kentsel Peyzaj Planlama’ konusunda  ders vererek teorik ve uygulama bilgilerini öğrencilerle paylaştı.  
Şehir Plancısı olarak birçok yerleşimin imar planlarının hazırlanması ve kentsel tasarım projelerini üstlendi.
Resmi ve özel talepler doğrultusunda mesleki alanda çok sayıda projenin uygulama aşamalarını yönetti.
Kamulaştırma davalarında “Uzman Bilirkişi” olarak görev aldı.
Nisan  2010 tarihinde Şehir plancıları Odası Sakarya İl Temsilciliğine tekrar seçildi. Mesleki sorumlulukları çerçevesinde başarı ile yürüttüğü bu görevinden 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde  Milletvekili Aday Adayı olabilmek için istifa etti.

SİYASİ ÇALIŞMALAR:
Siyasete ilgisi 1999 seçimlerinde MHP Sakarya İl Teşkilatı’nın ARGE çalışmalarında başladı.
2004 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nce aday gösterildiği Adapazarı Merkez Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçildi.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin ,“Asrın Felaketini asrın mucizesi”ne dönüştürme yolculuğunda Yerel  Meclisdeki sözcülüğünü yaptı.
Bu  görevi Parti ilke ve esasları doğrultusunda, inandığı değerlerden taviz vermeksizin en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştı.
22 Temmuz 2007  Genel Seçimleri’nde milletvekili adayı olmak üzere meclis üyeliği görevinden ayrıldı.
Genel seçimlerde 5. Sıradan aday gösterildi. Lider ülke Türkiye hedefi ile kadınları temsil etme noktasında çalışmalarda bulunda.
29 Mart 2009  Yerel Seçimlerinde  Sakarya ilimizin Sapanca ilçesinden Belediye Başkanı Adayı oldu.Yerel yönetimlerin insan yaşamının her aşamasında  önemli görevler üstlendiği düşüncesiyle doğduğu ve büyüdüğü şehrin yönetimine talip oldu.Adaylık sürecinde izlediği strateji  halkın takdirini toplayarak daha önceki yerel seçimlerde  % 2 olan partisinin oyunu % 23.2  çıkarmayı başardı.
 Lider  Ülke Türkiye yolunda milli hassasiyetle yetişmiş bir Türk kızı olarak dünyada yaşanan değişimleri Türkçe olarak  algılama ve yorumlama becerisini geliştirme noktasında  “Siyaset ve  Liderlik Okulu” eğitimini başarıyla tamamladı.
2011 yılında Milliyetçi Hareket Partisinin lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ nin ülkenin sürüklenmek istendiği karanlık  günlere karşı  “Sesime Ses Ver Türkiye” sloganıyle başlattığı  “2023’e Doğru Yükselen Ülke Türkiye” vizyonuna ulaştırmak yolculuğunda yol arkadaşlığı yapıp  Türkiye Büyük Millet Meclisinde kadınları temsil etme noktasında Sakarya ilinden Milletvekilliğine Aday adayı oldu.

SOSYAL ÇALIŞMALAR:
Yaşadığı kentte mesleki ve sosyal dayanışma amaçlı sivil toplum kuruluşlarında yönetim ve alt kadrolarında yer almaktadır.
Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) üye,Sakarya Genç İşadamları Derneği(SAGİAD) üye,Sakarya Güzel sanatlar Derneği(SAGÜSAD) üye,Sakarya Emniyeti Geliştirme Derneği üye,Sakarya Bedensel Engelliler Derneği  Danışma Kurulu Üyesi,Sakarya Otizmle Yaşam Derneği Danışma Kurulu Üyesi, Sakarya Beyaz Ay Derneği Danışma Kurulu Üyesi  sıfatıyla  hizmet vermektedir.

ULUSLARARASI DENEYİM:
Teknik ve sanatsal amaçlı yurtdışı seyahatlerinde Türkiye ve Avrupa’nın birçok şehrinde inceleme yaptı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Fransa,Almanya,Belçika,Hollanda,İsviçre yanısıra Türkiye’deki bir çok  tarihi kenti şehircilik açısından gözlemleyerek görselleştirdi.

ÖZEL İLGİ ALANLARI:
Fotoğraf sanatını mesleği ile birleştirerek, öğrencilik yıllarında gönül verdiği bu uğraşısına devam etmektedir. Seyahat ederek farklı kültür ve coğrafyalarla tanışıp deneyimlerini görselleştirerek diğer insanlar ile paylaşmaktadır.Çekmiş olduğu fotoğraflar bir çok sergide yer almıştır.Kendi kişisel sergileri de dönem içersinde fotoğraf severler ile buluşmaktadır. 

ÖDÜLLER:
Adapazarı  Büyükşehir Belediyesi Başarılı İşkadını Ödülü, SAGİAD (Sakarya Genç İşadamları Derneği) Başarılı İşkadını Ödülü , Sapanca Kaymakamlığı Fotoğraf Özel Ödülü onur belgeleri olarak yaşamını süslemektedir.

Kaynak: Sapanca.com.tr

Etiketler:  Oya arapoğlu,

Yorum yaz

Yorum
Reklam
Sapanca Haritası
Sapanca için en yakın tren saatleri
Sapanca - Haydarpaşa Haydarpaşa - Sapanca
Kalkış Varış
19:18 21:33
21:37 23:49
Kalkış Varış
19:45 22:03
21:30 23:43
Anketler
Bence Sapanca'nın en önemli sorunu
 
1-
Altyapı
2-
Ulaşım
3-
İçme Suyu
4-
İşsizlik
5-
Sosyal Yaşam
 
Son Yorumlar
Sapanca Gölevi Restaurant Cafe
bence super otesı ılgı alaka harıkaydı sabah ve oglen yemegıne gıttık aılecek ozellıkle aslı hanım vardı bızle cok ılgılendı sagolsun cok ıyı ve cana ... (Devamı)
23 Şubat 2012, Perşembe

Sapanca Otobüscüler Kooperatifi
bu arabalar derbente kadar gitmesinin mümkünü yokmu cumartes, günleri sabah 7 18 araç olmayınca çok kalabalık oluyor çok yavaş gid,yor (Devamı)
22 Şubat 2012, Çarşamba

Sapanca Gölevi Restaurant Cafe
13 yıldır sapancad evım var. golevı de en sevdıgım meknadır. dedeman zamnından berı her gıttıgımde (yazın her hafta kısın 2 haftada bır ) cumartesı aksam ... (Devamı)
20 Şubat 2012, Pazartesi

Ada-Tıp Hastanesi'nde yaşanan bir ayıp
tahsin kodalak gibi doktor olmayan insanların hastalara canım cicim laflarıyla yaklaşması kolay tabii. çünkü hiçbir sorumluluğu ve tıbbi misyonu yok.uzaktan an ... (Devamı)
11 Şubat 2012, Cumartesi

Sapanca Gölevi Restaurant Cafe
Sadece bir müşterisi olarak, mekanı eleştirirken bu kadar kaba ve özensiz olabilen insanların sırf para verdikleri için talep ettikleri hizmeti haketmediklerini d ... (Devamı)
11 Şubat 2012, Cumartesi
Haber bültenine kayıt olun!

© Arpcell 2008-2019, Tüm hakları saklıdır. Hukuki Şartlar / Gizlilik